Vad kan vi göra för dig?

 

Operatör

Kommun

Fiberförening

Privatperson

Kontakta Kundservice för operatör- eller driftfrågor. Se vänstermenyn för val. Representerar du en kommun? Som kund eller samarbetspartner kan du utveckla fibern i din kommun med oss. Skanova erbjuder specifikationer för att bygga och köper befintliga fibernät.Kontakta vår samarbetspartner Zitius för hjälp att etablera fibernätet.

Kontakta en operatör för att beställa nytt abonnemang eller för felanmälan. Flytta teleledning vid bostad Tillfälligt flytta teleledning

Akut drift - dygnet runt Vardagar 8.00-16.30  020-118 500  Vardagar 7.30-16.30
 0771-81 60 00  0771-81 60 00  Landsbygd@zitius.com
www.zitius.com
 020-50 50 00

 

 

 

Vid akuta ärenden:
jour utanför kontorstid
 020-50 50 02

 

 

  

 

 

 

Vill du rapportera in synliga skador på kablar, stolpar och teleskåp kontakta Skanova Nätcenter.

Ladda ner vår app Skanova Skadeanmälan från Itunes App Store & Google Play

 



       


 


 

 

 

 



 

Kontakt för övriga försäljningsfrågor

Region Väst

Ledare Erik Anjala-Ljungkvist

+46-72-2406969 

 erik.anjala-ljungkvist@skanova.se

Stefan Thuresson

+46-70-5126667

 stefan.thuresson@skanova.se

Region Syd

Ledare Kristoffer Wigren

+46-70-6305071

 kristoffer.wigren@skanova.se

Tomas Avenborg

+46-10-4773602

 tomas.avenborg@skanova.se

Region Nord

Ledare Björn Weideskog

+46-70-3900003

 bjorn.weideskog@skanova.se

Niklas Dargin

+46-70-5669330

 niklas.dargin@skanova.se

   

Christer Rönnblad

+46-70-6269700

 christer.ronnblad@skanova.se

 

Du kan även nå oss:

Växel:

Vardagar 7.30-18.00

 08-604 04 90

Postadress: 

Skanova, Box 3010, 169 03 Solna
 

Besöksadress:

Evenemangsgatan 2C, Solna